Sokolovská 90/30, 186 00, Praha 8
+420 607 980 303
info@penzion-alice.cz
Rezervovat
Těší nás Váš zájem o ubytování v Penzionu Alice. Rádi bychom Vás informovali, že v současné době nabízíme pouze ubytování s minimální délkou pobytu jeden týden. Děkujeme za pochopení.

Výlety

Výlety po Praze a okolí

Na naší recepci se lze přihlásit na řadu organizovaných prohlídek, ke kterým Vám rádi sdělíme podrobné informace. Zde uvádíme seznam nejoblíbenějších výletů.

Panoramatická Praha

Panoramatická Praha

Cílem této prohlídky je ukázat Vám čtyři historická města pražská a jejich památky včetně nejvýznamější dominanty Prahy – Pražského hradu – během dvou hodin. Cestou na Pražský hrad uvidíte Nové Město s Václavským náměstím a Národním muzeem, Národní divadlo, Karlův most, panorama Pražského hradu a Malé Strany. Následuje přibližně hodinová procházka areálem Pražského hradu, kde Vás náš průvodce seznámí s jeho historií i současností. Poté autobusem projedete Židovským a Starým Městem přes Staroměstské náměstí zpět Na Příkopy.

 • Odjezdy: Denně
 • Časy odjezdů: 11:30, 13:30, 16:00
 • Délka: 2 hodiny
 • Cena: 350 Kč, pro studenty a děti je možná sleva

Velká okružní jízda Prahou

Velká okružní jízda Prahou

Během této podrobné okružní jízdy Vám profesionální průvodce představí Prahu (UNESCO) jako historický a architektonický klenot střední Evropy. Během jízdy klimatizovaným busem Vás seznámí s historií Prahy a jejích částí (Staré Město, Nové Město, Malá Strana). Ve druhé části této túry navštívíte areál Pražského hradu a interiér nejznámější dominanty Prahy, katedrálu Sv. Víta. Po cca 75 minutové procházce s průvodcem pokračujete opět autobusem na nábřeží řeky Vltavy, kde nastoupíte na palubu výletní lodi. Zde budete mít možnost si odpočinout, případně se občerstvit a zároveň obdivovat krásy a panoramata Prahy z jiné perspektivy. Z paluby lodi uvidíte též světově proslulý Karlův most. Odpočatí budete pokračovat příjemnou procházkou přes Židovské město na Staroměstské náměstí (Orloj, Týnský chrám), kde túra končí.

 • Odjezdy: Denně
 • Čas odjezdu: 11:15
 • Délka: 3,5 hodiny
 • Cena: 590 KČ, pro studenty a děti je možná sleva

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn je jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Byl postaven Karlem IV. v letech 1348 – 1355. Původně sloužil k přechovávání císařského a královského pokladu a korunovačních klenotů a k archivaci státních dokumentů. Tento gotický hrad, který Vás okouzlí svou monumentální architekturou, se nachází přibližně 38 km jihozápadně od Prahy. Po zdolání kopce následuje přibližně hodinová prohlídka interiéru, kdy Vás průvodce seznámí nejen s historií hradu, ale i s životem Karla IV. a uměním jeho doby.

 • Odjezdy: Úterý, Čtvrtek, Sobota, Neděle
 • Čas: 09:00
 • Délka: 4,5 hodiny
 • Cena: 890 KČ, pro studenty a děti je možná sleva

3_1

Odkaz na rezervační formulář

parking

Parkovat je možné na hlídaném parkovišti Florenc, 300 metrů od Penzionu Alice. Cena činí 700 Kč / den.

kids

Děti u nás bydlí zdarma pokud se pro ně nevyžaduje lůžko. Pro Vaše malé ratolesti rádi poskytneme zdarma dětskou postýlku. Pro ostatní ceny se prosím informujte.

taxi

Nabízíme transfer z/na letiště a nádraží pro libovolný počet osob. Chcete-li využít této služby, uveďte prosím vzkaz do poznámek. Cena pro 1-4 osoby z letiště činí 630 Kč, pro 5-8 osob 1030 Kč.

pobyt pres den